Jak doskonalić swój angielski w przyjemny sposób?

Jak doskonalić swój angielski w przyjemny sposób?

Czy młodzi Polacy znają języki obce? Osoby starsze, którym zadaje się to pytanie, są przekonane, że odpowiedź na nie może być tylko twierdząca. Nauka języka angielskiego to przecież przepustka do dobrej pracy nie tylko za granicą, ale również w naszym kraju. Tymczasem okazuje się, że teoria i praktyka potrafią się rozmijać. Choć polska młodzież dobrze radzi sobie z angielską gramatyką, gdy przychodzi do wcielania w życie zdobytych w szkole umiejętności, sytuacja mocno się komplikuje. Z czego to wynika i co zrobić, aby taki stan rzeczy się zmienił?

Trening czyni mistrza

Liczba godzin języka angielskiego w polskich szkołach jest duża. Często okazuje się, że nauce tego języka poświęca się więcej uwagi niż w niektórych innych państwach Europy Zachodniej i Północnej. Niestety, gdy porównuje się umiejętności praktyczne, to młodzież z innych państw osiąga znacznie lepsze rezultaty. Bariera językowa, stres i niepewność siebie dają o sobie znać, paraliżują i sprawiają, że trudno przekonać samego siebie o tym, że potrafi się mówić. Stany te są jak najbardziej naturalne. Wskazanie ich źródeł nie jest przy tym trudne. Winni nie są przy tym sami angliści, ale system edukacji stawiający teorię nad umiejętnościami praktycznymi. Młodzi Polacy nie mają gdzie trenować swojego angielskiego, gdy więc pojawia się okazja wykorzystania tego języka – zwykle nie radzą sobie najlepiej. Na szczęście, można to zmienić.

Czas ruszyć w drogę!

Nauka języka jest zadaniem wymagającym. Nie wystarczy więc bardzo chcieć go opanować. Trzeba jeszcze regularnie ćwiczyć, a wakacje nadają się do tego tak, jak żadna inna pora roku. Samo ćwiczenie nie musi być przy tym ani stresujące, ani nudne, z pomocą uczniom przychodzi bowiem wyjazd językowy. Kurs wakacyjny pozwala na utrwalenie wiedzy zdobytej w szkole i daje szansę na jej wykorzystywanie. Często pokazuje też polskiej młodzieży, jak wielki kryje się w niej potencjał. Kurs zmusza do wykorzystywania języka w codziennych sytuacjach i utwierdza w przekonaniu, że nie jest to wcale wyzwanie nie do pokonania.

Więcej na https://kursy.atas.pl/

Dodaj komentarz