Ile kosztuje obóz młodzieżowy?

Ile kosztuje obóz młodzieżowy?

Obozy młodzieżowe w Polsce czy za granicą są coraz częściej alternatywą dla wypoczynku rodzinnego i coraz chętniej rodzice decydują się na zapisanie swoich dorastających dzieci na taki obóz. Ich dużą zaletą jest to, że taka forma wypoczynku jest stosunkowo niedroga.

Obozy młodzieżowe w Polsce

W Polsce obozy młodzieżowe organizowane są najczęściej w rejonach Morza Bałtyckiego, gór oraz Mazur. Ciekawą propozycją są wyjazdy tematyczne, nazywane również specjalizowanymi. W takim przypadku wypoczynek jest organizowany wokół danej tematu. Mamy zatem obozy konne, plastyczne, tenisowe, sportowe, żeglarskie. O ile chodzi o typowe tradycyjne wyjazdy młodzieżowe, to koszt nie powinien tutaj przekraczać tysiąca pięćset złotych w zależności od tego, kto jest organizatorem wypoczynku. Dziecko może tutaj liczyć na zakwaterowanie, wycieczki autokarowe, piesze, czy kąpiele i odpoczynek nad morzem lub jeziorem. W przypadku obozów tematycznych, gdzie organizator musi zapewnić dodatkowe atrakcje, koszt będzie już nieco wyższy i musimy się liczyć z wydatkiem nawet na poziomie dwóch tysięcy złotych. Wiele zależy od miejsca docelowego, liczby zajęć, rodzaju zakwaterowania, profilu i oferowanych atrakcji.

Obozy młodzieżowe za granicą

W ostatnim czasie coraz chętniej rodzice posyłają swoje dzieci na zorganizowane obozy młodzieżowe za granicą. Do najbardziej popularnych kierunków należą: Słowacja, Chorwacja, Grecja, Włochy, Bułgaria, Hiszpania. To kraje, gdzie możemy liczyć na wysokie temperatury i niewielką ilość opadów w miesiącach letnich. Tutaj koszt wyjazdu zawiera nie tylko zakwaterowanie oraz wyżywienie, ale też transport do danego miejsca. Dlatego wyjazdy tego typu zazwyczaj są odpowiednio droższe i zaczynają się od tysiąca ośmiuset do dwóch tysięcy czterystu złotych. Dodatkowo musimy się też liczyć z koniecznością pokrycia dodatkowych kosztów w postaci atrakcji takich jak Aquapark, rejsy statkiem, wycieczki fakultatywne. Najdroższą formułą wypoczynku jest wyjazd zagraniczny, gdzie wypoczynek połączony jest z realizacją danego hobby.

Dodaj komentarz