Huczne zabawy u sąsiadów

Huczne zabawy u sąsiadów

Nie lada atrakcje czekają na imprezach organizowanych pod gołym niebem w Berlinie, Budapeszcie i Pradze. Może warto tegorocznego sylwestra spędzić w jednym z tych miast?

Berlin

Sylwestrową zabawę w stolicy Niemiec warto rozpocząć wjeżdżając na wysoką na 368 metrów wieżę telewizyjną. Na wysokości 207 metrów znajduje się obrotowa kawiarnia, z której możemy podziwiać przepięknie oświetlony Berlin. Jednym z najbardziej ekscytujących miejsc na świecie w sylwestrowy wieczór jest stojąca na Placu Paryskim Brama Brandenburska. Strefa sylwestrowych atrakcji liczy około 80 tysięcy kilometrów kwadratowych; rozpoczyna się przy Bramie Brandenburskiej, a kończy w okolicach Kolumny Zwycięstwa. Wraz z wybiciem północy niebo rozświetlają pokazy laserowe i fajerwerki. Imprezowiczów zabawiają znani spikerzy telewizyjni i radiowi oraz didżeje. Nie brakuje oczywiście także stoisk z napojami i bufetów.

Budapeszt

Przygotowania do sylwestra w Budapeszcie rozpoczynają się tuż po świętach Bożego Narodzenia. Trzy sceny muzyczne przygotowywane są w najbardziej reprezentacyjnych miejscach miasta: na dworcu Nugati, Vörösmarty i Oktogon. Pokazy fajerwerków można podziwiać z położonej na środku Dunaju Wyspy Małgorzaty, wzgórza przy Baszcie Rybackiej (znajduje się na nim taras widokowy) oraz z bulwaru przy Moście Łańcuchowym.

Praga

Nad brzegami Wełtawy w sylwestrową noc gromadzą się tłumy Prażan i turystów, gdyż to właśnie znad rzeki najlepiej widoczne są pokazy sztucznych ogni. Przed wybiciem północy na nabrzeżach wstrzymywany jest ruch samochodowy i gaszone są latarnie. Feeria świateł oświetla Małą Stranę, Hradczany, Stare Miasto, mosty na Wełtawie i płynące nią statki. Na praskim Starym Mieście w sylwestrową noc knajpki i restauracje otwarte są do białego rana. Nowy Rok można powitać także w słynnych klubach muzycznych (na przykład w Music Bar, czy Sasazu) czy w praskich kabaretach. Mnóstwo turystów i mieszkańców Pragi spędza sylwestrową noc w znanych piwiarniach: U Flek, U Zlatehego Tygra czy u Černego Vola.

Dodaj komentarz