Food truck – pomysł na własny biznes

Food truck – pomysł na własny biznes

 

Coraz więcej osób w naszym kraju decyduje się na otwarcie własnej firmy. Jednym z interesujących pomysłów jest uruchomienie food trucka. Prowadzenie takiego baru to propozycja dla osób, których pasją jest gotowanie. Jak przygotować się do prowadzenia food trucka?

Pomysł barów na kółkach narodził się w XIX wieku na terenie Stanów Zjednoczonych. Food trucki są dzisiaj bardzo popularne nie tylko w tym kraju, ale także w wielu krajach Europy Zachodniej. Powoli zaczynają się pojawiać także w Polsce. Jakie formalności czekają osoby, które chcą prowadzić bar na kółkach?

Samochód

Do rozpoczęcia działalności potrzebujemy odpowiedniego samochodu. Można go sprowadzić z zagranicy. Zdecydowana większość osób wybiera jednak inną opcję, czyli zakup samochodu ciężarowego (może być używany) i dokonanie w nim niezbędnych przeróbek. Koszt zakupu samochodu i przerobienie go na food truck to wydatek przynajmniej dwudziestu pięciu tysięcy złotych.

Gdzie możemy parkować food trucka?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Wybierając lokalizację dla food trucka należy się bowiem zapoznać wcześniej z miejscowym planem zagospodarowania miasta. Może się bowiem okazać, że w wybranym przez nas miejscu prowadzenie takiej działalności nie jest możliwe.

Kiedy warto uruchomić bar?

Najlepszym okresem na otwarcie food trucka jest wiosna i lato. Już pierwsze ciepłe dni sprawiają, że zdecydowana większość osób woli spożywać posiłki na świeżym powietrzu. Oczywiście rozpoczęcie działalności musimy odpowiednio zareklamować wręczając ulotki przechodniom.

Menu

W większości food trucków menu jest bardzo proste i obejmuje hamburgery i hot dogi. Ale w naszym menu mogą znaleźć się bardziej wyszukane dania z kuchni meksykańskiej, amerykańskiej lub włoskiej. W menu powinny znaleźć się nie tylko dania mięsne, ale także coś dla miłośników dań jarskich oraz proste do przygotowania desery. Wszystkie dani powinny być przygotowane ze świeżych produktów.

Food trucki można coraz częściej spotkać na ulicach polskich miast.

Dodaj komentarz