Farba silikonowa na elewację

Farba silikonowa na elewację

Farba silikonowa to specjalny rodzaj farby stworzony po to, aby można było w pełni wygodnie i efektywnie stworzyć warstwę na zewnętrznych ścianach zarówno jeśli chodzi o budownictwo mieszkaniowe, jak i przemysłowe.

Jest ona tak zaprojektowana, aby mogła chronić malowaną powierzchnię przed czynnikami atmosferycznymi, które mogłyby ją uszkodzić, a zatem jest nie tylko efektowna, ale i funkcjonalna. Co więcej, opady deszczu potrafią nawet oczyścić ścianę pokrytą farbą silikonową, zatem jest to emulsja, która zachowuje czystość i atrakcyjny wygląd.

Silikonowe farby nazywane są inaczej krzemoorganicznymi

Produkuje się je, wykorzystując bazę spoiwa jako emulsję z żywicy silikonowej. Powłoki, jakie powstają po zastosowaniu farb silikonowych, cechują się sporą elastycznością, dlatego mogą być odporne na ścieranie. Oprócz tego pozwalają ochronić powierzchnię przed silnym promieniowaniem UV (ściana się nie odbarwi), nie nastąpi też korozja mikrobiologiczna. Można je stosować na każde podłoże (mineralnym i organicznym). Jeśli stosuje się na daną powierzchnię farbę silikonową, można cieszyć się występowaniem trwałych kolorów, które jednocześnie zachwycają swoją głębią i żywością.

Warto wiedzieć, że jeśli rozdrobni się taką farbę za pomocą wody, to wówczas trzeba ją zużyć w ciągu kilku godzin – inaczej na nic się zdadzą. Farba silikonowa cechuje się paroprzepuszczalnością na podstawowym poziomie oraz wysoką hydrofobowością. To drugie stanowi duże ułatwienie, bo pozwala utrzymać ścianę w czystości.

Taka farba to dobry wybór dla tych, którzy chcą się zająć swoją elewacją samodzielnie

Nie dość, że jej zakup i użycie bardzo się opłaci, to jeszcze doceni się oszczędność, jaką to za sobą przyniesie. To, co prawda, nieco wyższy koszt niż to jest w przypadku farb akrylowych, ale pozwala na odpowiednie zabezpieczenie elewacji na naprawdę długie lata. Czystość i oszczędność oraz łatwe nakładanie – to cechy, które pozwalają postawić farbę silikonową na jednym z pierwszych miejsc, jeśli chodzi o wybór farb do elewacji.

Dodaj komentarz