Farba do podłóg drewnianych

Farba do podłóg drewnianych

Zarówno z remontem, jak i z odnawianiem mieszkania wiąże się szereg czynności, a jednocześnie przeważnie dochodzi do tego, że trzeba zrobić coś, o czym w ogóle – planując remont – nie myśleliśmy. Dlaczego? Zwyczajnie. Jeżeli już wymieniliśmy okna i grzejniki, to jak zostawić brudne ściany czy podłogi. Nawet wówczas, kiedy nie zamierzaliśmy tego zmieniać, nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie, że coś w pomieszczeniu mogłoby zostać nieodnowione.

Do elementów, które przyciągają największą uwagę, należą ściany i podłogi. Jeżeli one są w idealnym stanie, to całe wnętrze tchnie świeżością. Odmalowanie podłogi, w celu uzyskania takiego efektu, jest po prostu konieczne, więc niezbędna będzie farba do podłóg.

Jakie farby do podłóg wybrać?

Farba do podłóg może być przeznaczona do malowania różnego rodzaju podłoża. Kryjąca farba do podłóg drewnianych musi wyróżniać się szczególnymi właściwościami. Farba do podłóg drewnianych nie może być wrażliwa na ścieranie i szorowanie. O jej jakości decyduje przede wszystkim odporność na te czynniki. Najbardziej odpowiednia do malowania powierzchni drewnianych będzie ftalowa farba do podłóg.

Ftalowa farba do podłóg drewnianych charakteryzuje się specjalnym spoiwem, którym jest żywica alkidowa. Jako rozcieńczalnika farb ftalowych używa się przede wszystkim benzyny lakowej. Alkidowa farba do podłóg drewnianych jest bezpieczna dla zdrowia, ponieważ nie zawiera ani związków ołowiu, ani związków chromu.

Zanim pomalujesz

Farba do podłóg drewnianych przynosi doskonałe efekty nawet po jednorazowym pomalowaniu podłogi, jednak w celu uzyskania intensywniejszej tonacji kolorystycznej można pomalować podłogę dwukrotnie. Należy pamiętać, że poprzednia warstwa powinna w miarę dobrze wyschnąć.

Farba do podłóg może mieć wiele barw i odcieni. Wybór właściwego koloru zależy przede wszystkim od gustu osoby remontującej mieszkanie, a co za tym idzie, każdy, kto poszukuje odpowiedniej farby do podłóg, na pewno nie będzie miał z tym kłopotu, ponieważ rynek jest obficie zaopatrzony, proponując farby najlepszej jakości.

Dodaj komentarz