E-kwiat też pachnie

E-kwiat też pachnie

Rozwój e-biznesu odbywa się dynamicznie i jest odpowiedzią na potrzeby i oczekiwania klientów, którzy mają coraz mniej czasu na tradycyjne zakupy i w związku z tym chętnie korzystają z możliwości dokonywania zakupów przez Internet. Kwiaciarnie również otworzyły się na tego typu usługę. Jest to szansa na pozyskanie nowych klientów oraz wzmocnienie pozycji rynkowej.

Koszty kwiaciarni internetowych

Za zaprojektowanie najprostszej strony internetowej trzeba zapłacić ok. 1 tys. zł. Za bardziej zaawansowany serwis –  nawet kilkanaście tysięcy złotych. Dodatkowo należy do tego doliczyć obsługę informatyczną i roczną opłatę za hosting (ok. 200 zł). Opłacalność każdego przedsięwzięcia e-commerce musi być poprzedzona dokładną analizą. Jeżeli jednak chodzi o kwiatowy rynek to jest on bardzo mocno konkurencyjny, dlatego tak ważne jest wsparcie marketingowe. Bez odpowiedniej promocji, a szczególnie pozycjonowania strony w Internecie nie uda się pozyskać internautów i skłonić ich do zakupu w naszym sklepie. Najczęściej e-kwiaciarnie to usługa wspierająca działanie tradycyjnej kwiaciarni. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie. Nie zapominajmy również o tym, że koszty miesięczne mogą zamknąć się w kwocie kilkuset złotych i będą dotyczyć samego utrzymania serwisu, od strony informatycznej.

Tradycja i nowoczesność

Mając tradycyjną kwiaciarnię, zlecenia w danym regionie możemy realizować za jej pośrednictwem. I może to być przecież tylko lokalna usługa. Nie podnosi ona zbyt radykalnie naszych kosztów utrzymania, a generuje zyski. Wysyłka kwiatów za sprawą strony internetowej to jedno z tych rozwiązań, które zdecydowanie należy wziąć pod uwagę. Trzymając się pewnych wytycznych podczas poszukiwań dobrej i sprawdzonej kwiaciarni możemy być pewni, że wpłyniemy na wybór najlepszego wariantu pośród wszystkich dostępnych na rynku. Wysyłka kwiatów to jedna z tych opcji, jaką powinniśmy się kierować podczas doboru najlepszego rozwiązania. Jeżeli szukasz dobrej i sprawdzonej kwiaciarni to rozwiązanie jest idealnym dla Ciebie.

Dodaj komentarz