Dlaczego swędzi nas skóra głowy?

Dlaczego swędzi nas skóra głowy?

Czasami podczas drapania skóry głowy za paznokciami pojawia się charakterystyczny nalot, a czasem na skórze głowy wyczuwalne są “kuleczki”. To jedne z charakterystycznych przyczyn swędzenia skóry głowy, u podstaw których jest łój i mikroflora bakteryjna.

Uczulenie na różnego rodzaju składniki zawarte w produktach do pielęgnacji skóry głowy to jedna z dość popularnych przyczyn swędzenia powierzchni głowy. Swędzenie wynika z obecności takich składników kosmetyków jak m.in.: silne detergenty np. SLS (Sodium Lauryl Sulfate); silne konserwanty (parabeny) oraz  różne substancje syntetyczne np. pochodne ropy naftowej i oleje mineralne. Wyeliminowanie części przyczyn swędzenia skóry głowy jest dość proste.

Należy w pierwszej kolejności stosować te produkty kosmetyczne, które nie zawierają wyżej wymienionych składników

W drugiej kolejności koniecznym będzie podporządkowanie się zasadzie, że stosujemy preparaty zgodnie z ich przeznaczeniem. Innymi słowy, odżywkę do włosów nakładamy na włosy, a odżywkę do skóry głowy na skórę głowy. Choć to dość oczywiste, to niestety wiele osób o tym zapomina. Istotne jest aby stosować kosmetyki o potwierdzonej skuteczności, wówczas uczucie swędzenia minie znacznie szybciej. Istnieje całe mnóstwo preparatów na swędzenie skóry głowy.

Który wybrać?

Z pewnością przydatny będzie preparat peelingujący, a precyzyjniej peeling enzymatyczny (o tym dlaczego wybrać peeling enzymatyczny, a nie mechaniczny dowiesz się z artykułu. Peeling enzymatyczny  odpowiedni szampon oczyszczający i odżywka nawilżająca, gdyż skóra ze skłonnościami do przetłuszczania się, również potrzebuje nawilżania, a precyzyjniej substancji, które zatrzymają wodę w naskórku.

Dodaj komentarz