Dlaczego należy opłacać obowiązkowe ubezpieczenia OC?

Dlaczego należy opłacać obowiązkowe ubezpieczenia OC?

Dlaczego należy opłacać obowiązkowe ubezpieczenia OC?

Posiadanie własnego samochodu to przede wszystkim wygoda oraz szeroko rozumiany komfort komunikacyjny, należy jednak pamiętać, że auto – poza odpowiednim utrzymaniem technicznym – wymaga posiadania przez właściciela aktualnej polisy OC, zapewniającej ochronę w przypadku zdarzeń drogowych, w których sprawcą jest kierujący ubezpieczonym pojazdem.

Dlaczego ubezpieczenie OC jest ważne?

Wyobraźmy sobie sytuację, że dochodzi do stłuczki, kolizji, czy też wypadku z udziałem – sprawcą zdarzenia jest kierujący konkretnym pojazdem mechanicznym, niekoniecznie właściciel auta. Uczestnicy zdarzenia, którzy zostali poszkodowani w wyniku zdarzenia drogowego, mają prawo do szeroko rozumianej likwidacji szkód, a nierzadko także do wypłaty odszkodowania.

O ile niewielkie uszkodzenia auta, powstałe w wyniku stłuczki, można naprawić we własnym zakresie, w przypadku poważniejszego wypadku, w którym poszkodowane osoby mają prawo do odszkodowania, niezbędne okazuje się skorzystanie z ubezpieczenia OC – kwota odszkodowania w większości przypadków przekracza możliwości finansowe właściciela auta lub osoby kierującej samochodem w momencie, w którym doszło do zdarzenia drogowego.

Więcej na http://www.mtu24.pl/

Zalety kalkulatora OC

Nie od dziś wiadomo, że każdy właściciel pojazdu marzy o tym, by nie brać udziału w zdarzeniach drogowych, zwłaszcza jako sprawca, a także płacić jak najmniej za obowiązkowe ubezpieczenie OC.

Jak wiadomo, każda firma ma możliwość indywidualnego określania wysokości składek oraz czynników, które w bezpośredni sposób wpływają na wysokość samochodowego OC, warto więc zweryfikować faktyczną wysokość składki, korzystając z wygodnego i funkcjonalnego narzędzia, jakim jest kalkulator OC.

Ogólnie rzecz ujmując, jest to aplikacja internetowa, umożliwiająca obliczenie należności, którą konkretny kierowca musi zapłacić z tytułu polisy OC dla określonego samochodu. Należy pamiętać, że ubezpieczenie OC jest wymagane także wtedy, gdy samochód nie jest użytkowany (np. ze względu na awarię).

Rozwiązaniem, które zasługuje na uwagę, jest także kalkulator OC/AC, z którego najczęściej korzystają osoby, które chcą uzupełnić ubezpieczenie OC nieobowiązkową polisą AC.

Dodaj komentarz