Delikatna pielęgnacja skóry maluszka

Delikatna pielęgnacja skóry maluszka

Skóra niemowlęcia jest bardzo wrażliwa, dlatego też wymaga starannej pielęgnacji. Ważne jest, aby produkty dla maluchów zawierały jak najmniej składników i były bez wszelkich zmiękczaczy, olejów eterycznych, konserwantów, składników zapachowych i barwników.

Ważna informacja:

Na początku do oczyszczania skóry niemowlęcia stosuj po prostu ciepłą wodę. Skóra po porodzie jest bardzo wrażliwa i musi się najpierw rozwinąć. Dlatego też na początku nie należy stosować żadnych dodatków podczas kąpieli, ponieważ wysuszają one tylko niepotrzebnie skórę. U dzieci, które już mają suchą skórę,możesz dodać do wody kilka kropel olejku dla niemowląt. Możesz również po kąpieli zastosować na suchą skórę nieperfumowany krem dla niemowląt. Idealnie pielęgnuje on twarz i ciało maluszka. Z czasem skóra malucha staje sie bardziej odporna na wpływ środowiska zewnętrznego. Produkt ten delikatnie oczyszcza, a jednocześnie pielęgnuje skórę dzięki zawartości olejku migdałowego i olejku sezamowego oraz ekstraktu z nagietka z kontrolowanych upraw biologicznych. Wysypka na skórze pod pieluszką – pieluszkowe zapalenie skóry. Podrażnienia występują najczęściej na skórze pokrytej pieluszką.

Brak dostępu powietrza do skóry powoduje zaczerwienienia i wysypkę

Możesz jednak działać zapobiegawczo, poprzez częstą zmianę pieluszki i oczyszczanie skóry wodą. Zadbaj również, aby umożliwić skórze wystarczającą ilość powietrza i zrezygnuj czasami z zakładania pieluszki. Krem ten pielęgnuje wyjątkowymi składnikami jak nagietek i rumianek, które pochodzą z kontrolowanych upraw biologicznych. Również organiczna pasta cytrynowa z najlepszymi olejami, witaminami i nagietkiem to idealna pomoc. Tworzy ona ochronny film na skórze i chroni przed wilgocią w obszarze pieluszki. Produkt ten został dermatologicznie przetestowany i optymalnie chroni przed podrażnieniami.. Krem  z naturalnymi pielęgnującymi składnikami i kojący krem pod pieluszkę firmy Biofficina Toscana z łagodzącymi ekstraktami roślinnymi nadają się idealnie do tego celu. Ponieważ skóra malucha jest bardziej wrażliwa niż skóra osoby dorosłej i jest jeszcze w trakcie rozwijania wielu funkcji ochronnych, należy ją w szczególny sposób chronić przed słońcem. Pamiętaj: Im młodsze dziecko, tym bardziej szkodliwe skutki oparzeń słonecznych. Ryzyko wystąpienia raka skóry drastycznie wzrasta.

Dodaj komentarz