Czy elektryczne szczoteczki do zębów są naprawdę lepsze?

Czy elektryczne szczoteczki do zębów są naprawdę lepsze?

W coraz większej ilości łazienek znajdują się elektryczne szczoteczki do zębów – coraz częściej jest wstrząsanym , aniżeli naprawdę czyszczonym. .Ale jak jest naprawdę – daje elektryczna szczoteczka do zębów  lepsze rezultaty czyszczenia , można tym samym lepiej chronić zęby?

Większość klientów, którzy kupują elektryczną szczoteczkę do zębów decyduje się na obrotową główkę

Dalszym wynalazkiem w tym zakresie są tzw. sonic szczoteczki , których główka czyści z częstotliwością 250 -300 Herz. Jeszcze bardziej rozwiniętymi są  szczoteczki ultradźwiękowe  – one mają prędkość drgań z 300 – 1,5 miliona Hz, przy czym są zęby chronione przy pomocy specjalnej pasty nanoszonej na ich powierzchnię. – zęby są czyszczone poprzez specjalną reakcję chemiczną.  Zalety nowej generacji szczoteczek do zębów są jasne: one czyszczą dokładniej , aniżeli te konwencjonalne. Aby ten efekt był jeszcze bardziej widoczny , naciska wiele osób szczoteczkę na powierzchnię zębów – i to jest bardzo ciężki błąd! Tym samym ” usuwasz” nieodwracalnie Twoje szkliwo . I to jest także wtedy, kiedy na główce szczoteczki jest napisane ” bardzo wrażliwa”. Wynikiem tego są zęby, które  bardzo silnie reagują na zmiany temperatury , na podrażnienia i uszkodzenia , jak i łatwiej  powstawaniu próchnicy . Im więcej pasty do ząbów  jest na szczoteczce  ( np. u palaczty lub pasty „usuwające” kamień nazębny), tym większe jest niebezpieczeństwo powstania uszczkodzeń.

Tego rodzaju uszkodzenia szkliwa są nieodwracalne

Specjalne pasty zawierające fluor , pomagają w procesie odnowy szkliwa . Albo pomaga lekarz dentysta – on nanosi specjalne preparaty ochronne ( szczególnie w zakresie szyjki zęba). Denerwującym jest to napewno! Szczoteczka do zębów  powinna ” tańczyć” na jego powierzchni , jej nie wolno naciskać! To odnosi się także do konwencjonalnych  – bardzo wrażliwe zęby, ale również zanik dziąseł  i przedłużone szyjki zęba są tego rezultatem. Albo  za długie czyszczenie – najwyżej 2-3 minut powinno się czyścić zęby, ponieważ bardziej czystym jak już jest, ząb nie może być. Kto ma wątpliwości w odniesieniu do własnej techniki czyszczenia , powinien najlepiej szukać porady lekarza dentysty. Poza dobrymi radami pomaga  również nić dentystyczna i płukanie jamy ustnej.. Wtedy mówimy o ” mieszanej alternatywie” : to oznacza , najpierw używasz bardzo delikatnej  szczoteczki elektrycznej , której główka w rozmiarze i formie jest odpowiednia dla ciebie ( dodatkowo nić i płukanie) . Po paru miesiącach  zauważysz , jak bardzo gładkimi są Twoje zęby . Pomimo używania elektrycznej szczoteczki. Aby ten fenomen ponownie zanikał , 1x w tygodniu używamy ręcznej szczoteczki do zębów  – te dwie uzupełniają się wyśmienicie. Co pół roku powinien lekarz dentysta czyścić profesjonalnie zęby. Aby kamień nazębny i problemy z dziąsłami nie miały żadnych szans.

Dodaj komentarz