Czas letni to czas podziału

Czas letni to czas podziału

Letnie słońce pali nieubłaganie i niszczy nasze włosy: często wynikiem jest rozdwajanie. Wtedy właściwa pielęgnacja jest niezwykle ważna. Lato, a zwłaszcza sezon wakacyjny są prawdziwym wyzwaniem dla naszych włosów. Intensywne światło słoneczne, a dokładniej promienie UV, uszkadzają strukturę białek włosów. Wiatr, chlor i słona woda dkoańczają tego dzieła. Włosy tracą zdrowy połysk jaki mają w swojej szczytowej formie, intensywność kolorów maleje, końcówki rozdwajają się.

Nasze włosy są zmęczone

Słaby wygląd i rozdwojone końce są widocznymi i częstymi konsekwencjami, szczególnie w przypadku włosów farbowanych. Oczywiście, że dobrze, jeśli nie pozwolisz, aby zaszło to tak daleko. Ale kiedy już mamy rozdwojone końcówki, ważna jest pielęgnacja – najlepiej bez silikonów. Silikony sprawiają, że włosy bardzo szybko wyglądają bardzo dobrze. Nakładają film na włosy i nadają im blask. Oczywiście, że wygląda dobrze, ale niestety tylko na początku. W dłuższej perspektywie silikony mogą powodować duże uszkodzenia naszych włosów. Przy każdym myciu włosów więcej silikonów osadza się na włosach (a także na skórze głowy). Włosy stają się coraz cięższe w pewnym momencie po prostu się zwijają. Słomowaty wygląd i rozdwajające się końcówki są częstym efektem stosowania sylikonów. Nasze włosy są codziennie narażone na wiele wpływów, wiele wysiłku: farbowanie, prostowanie, codzienne mycie w gorącej wodzie, suszenie, słońce, wiatr, chlor lub słona woda na wakacjach … W dłuższej perspektywie jest to tortura.

Ale co możesz zrobić, jeśli włosy są już zniszczone?

Sposób 1: Chroń włosy przed słońcem i unikaj obciążania och. Sposób 2: Zadbaj o włosy w naturalny sposób. Możesz np. zastosować domowych środków: ubij białka do sztywności, dodaj soku z cytryny i nałóż na włosy na około 15 minut. Można również wcierać w końcówki włosów oliwę z oliwek lub myć włosy piwem. Przywróć włosom lekarstwo. Możesz także użyć domowych środków zaradczych. Więc możesz z. Na przykład, ubij białka do sztywności, dodaj odrobinę soku z cytryny i pozwól tej mieszaninie moczyć przez około 15 minut. Alternatywnie lub dodatkowo oliwę z oliwek można wcierać w końcówki lub włosy myje się piwem. Istnieje niezliczona ilość środków, które przywracają włosom blask. Jeżeli szukasz informacji na temat podobnego rozwiązania to zdecydowanie powinieneś przejrzeć dostępne w Internecie możliwości, a dzięki nim dowiecie się, co dla was będzie najlepsze. Wykorzystanie możliwości internetowych pozwala znacząco oszczędzić czas. Zdecydowanie warto korzystać z podobnych wariantów, które zdobywają coraz to większe zainteresowanie.

Dodaj komentarz