Aby Twój makijaż się nie rozpłynął!

Aby Twój makijaż się nie rozpłynął!

Pływanie, nurkowanie , pocenie , prysznic … po paru godzinach  rozpływa się najlepszy tusz do rzęs  i szminki wyglądają rozmazane . Kto chce mieć pewność latem , że wszystko pozostaje na swoim miejscu , musi używać wodoodporny makijaż  ( conajmniej  jeśli ktoś nie ma odwagi zrobić permanentny makijaż). Pomoc? – wodoodporne produkty  ( uwaga: jeśli jakiś produkt jest opisany jako „wodoodporny” nie musi to oznaczać, że on jest „niezmywalny.”)!

Wodoodporny makijaż  posiada wyższą pigmentację z niższą zawartością wody  i dlatego umożliwia dłuższe  trzymanie się cieni do powiek , szminek itd.. To jest możliwe , ponieważ barwnik zostaje połączony z  lotnymi esencjami , które po naniesieniu wyparowują , a kolor pozostaje. Odnośnie wodoodpornych cieni do powiek , są one produkowane na podstawie kremistej , ponieważ alternatywna kombinacja  proszek , ciepło i woda nie jest wytrzymała.

Przy czym:

Prawie 100% odporności na wodę odnosi się do tuszu do rzęs  – tutaj zostały wyprodukowane produkty. które wytrzymują nawet nurkowanie. Także 100%  podkłady  są obecnie dostępne  ( najpewniej jest makijaż gotowy, jeśli   zostaje użyty puder umacniający , aby makijaż naprawdę 100%   był wodoodporny i niezmywalny). Także eyelinery ( dla tych które je lubią) , kreskówki do brwi i ust  przeróżnych producentów  są reklamowane jako ” produkty 24 godzinne”  – co oznacza: najpierw spróbować , czy odpowiada własnym wymaganiom.  Róż niestety nie wytrzyma 10 – godzinnego dnia letniego  – w świecie kosmetyków też nie ma cudów.  Ten, komu  naprwadę bezskazitelny wygląd tak ważnym jest  powinien  nawet „wodoodporny” makijaż po aktywnościach w wodzie, odnowić. Aby usunąć tą długotrwałą tęczę kolorów , konieczne jest użycie specjalnych  produktów z dodatkiem olejków. Wodoodporny tusz do rzęs  może być zmyty z pomocą  2-fazowego produktu olej – w wodzie – emulsja. Pozostałości zostają usunięte  delikatnym mleczkiem zmywającym  lub specjalną serwetką zmywającą  i ciepłą wodą. Kto ma tendencję do skóry tłustej, musi ponownie  całą twarz, po usunięciu makijażu  przy pomocy oleju , jeszcze raz bardzo dokładnie  oczyszcić , aby uwolnić skórę od pozostałości oleju .

Tylko tak można zapobiegać powstaniu wyprysków i zaskórniaków

Ważnym jest , aby pod makijażem używać produkty ze współczynnikiem ochrony przeciwsłonecznej  i je pozostawić do prawidłowego wsiąknięcia. Lub użyć makijaż , w którym czynnik SPF jest zintegrowanym  ( mimo tego możliwa jest ładna opalenizna , ale nie tak szybko) . Pod żadnym warunkiem nie wolno używać  błyszczyk – on może działać na słońce jak szkło  i wywołać fatalne oparzenia na wargach ( i to jest bardzo bolesne!). I uwaga!:  konieczne oczyszcenie makijażu wokół oczu , ponieważ może łatwo dojść do zapaleń powiek  i temu podobnych , co jest bardzo nieprzyjemne.

Dodaj komentarz