Gabinet urody

Gabinet urody

 

 

Zastanawiasz się nad otwarciem zakładu kosmetycznego? Jeżeli tak to musisz poznać kilka bardzo ważnych zasad. Dopuszczalne formy prowadzenia zakładu kosmetycznego.

Normy prawne

Przedsiębiorca otwierający zakład kosmetyczny może wybrać dowolny rodzaj działalności gospodarczej oprócz spółki partnerskiej. Najczęściej jednak wybieraną działalnością przez kosmetyczki jest jednoosobowa działalność gospodarcza. Prowadząc działalność, która będzie przynosiła większe obroty, warto wziąć pod uwagę spółkę osobową czy kapitałową. Należy zwrócić uwagę, że decydując się na inny rodzaj prowadzenia działalności niż jednoosobowa, niesie to za sobą szereg konsekwencji. Chociażby prowadzenie bardziej skomplikowanej formy księgowości i rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym. Jak założyć zakład kosmetyczny? Tego typu pytana możesz skierować do osób, które zajmują się już jego prowadzeniem. Zanim jednak kosmetyczka weźmie się za przyjemniejsze czynności, musi wybrać formę prawną prowadzenia zakładu kosmetycznego. W zależności od tego, co wybierze – procesy rejestracji różnią się od siebie.

Zakład kosmetyczny a jednoosobowa działalność gospodarcza.

Jak sama nazwa wskazuje, tę działalność można prowadzić samemu. Podatnik w tym przypadku jest właścicielem zakładu kosmetycznego i jej jedynym reprezentantem, może zajmować się także księgowością swojej firmy. Dodatkowo prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą nie muszą zmagać się także ze skomplikowanymi formalnościami i ewidencją finansową. Co więcej – zakładając działalność, nie jest wymagany kapitał założycielski. Jednak ma też swoje minusy – podatnik odpowiada za swoją firmę prywatnym majątkiem. Założenie działalności zaczyna się od wypełnienia formularza CEIDG-1. Gabinet kosmetyczny podaje w nim swoje dane, adres firmy, przedmiot działalności firmy, datę jej rozpoczęcia oraz wybraną przez siebie formę opodatkowania. CEIDG-1 można złożyć na kilka sposobów – drogą elektroniczną, osobiście lub pocztą.

Dodaj komentarz